O nama

HPD Gorščica – Planinarsko društvo prepuno izazova, snova, maštanja, nadanja i prije svega dobre zabave

Život je poput penjanja na planinu. Ljudi se penju i silaze. Za nekih zaustavljanja znaju se dogoditi ugodna iznenađenja. Kad kročimo na planinu, susrećemo se s ljudima za koje mislimo da će nas pratiti tijekom cijeloga našega životnog putovanja, s nekima je uistinu i tako. Isti ti ljudi dati će ti puno ljubavi, naklonosti, prijateljstva i svoga društva. Neprimjetno postaju uvijek nadohvat ruke. Svoje neosvojene vrhove držite u mislima, sve dok ne postanu dio vas. Svima želimo sretno i ugodno penjanje!

HPD Gorščica osnovano je na inicijativu nekolicine entuzijasta, zaljubljenika u outdoor aktivnosti, čiji je zajednički cilj bio podizanje kvalitete vlastitog stila življenja kroz sport, rekreaciju i suživot s prirodom.

Kako je Hrvatska zemlja bogata prirodnim ljepotama koje omogućuju upravo takve aktivnosti, okupljanje istomišljenika i osnivanje društva bio je logičan slijed u prepoznavanju rekreativnih mogućnosti, podizanju vlastitih energetskih kapaciteta, te poduzimanju timskih akcija i druženja kroz takve sadržaje.

Nakon dužeg perioda zajedničkih odlazaka u prirodu,logičan slijed bio je osnivanje društva u kojem bi svoja druženja nastavili pod istim krovom.

Od 2013.godine, HPD Gorščica postaje član Hrvatskog planinarskog saveza, te je od tada u proširenom sastavu s novim članovima, zabilježilo već brojna uspješna druženja na našem „matičnom okupljalištu“ Gorščici (PPMedvednica) i niz izleta po Hrvatskoj, ali i „korak-dva dalje“ uspon naših članova na Punta Union 4750m-Peru 2013.

image1.jpeg

Karoline Supina Vrabec
 Mladen Vrabec
 Damir Šoštarić